Meditace Mohendžodáro 

Vědomé meditace s tancem, pohybem, zvukem i vnitřní harmonizací

Tvořivé dětství

Meditace Tvořivé dětství pomáhá uspokojovat často nevědomé potřeby z dětství. Podporuje tvořivost a schopnost objevovat nové věci, léčí dogmatickou výchovu a pomáhá rozvíjet mysl a mozek. Meditace uvolňuje psychické napětí, podporuje život a umění si hrát. Díky tomu je člověk schopen postavit se ke každé životní situaci, problému nebo úkolu.


Malý blázen

Meditace Malý blázen patří mezi nejúčinnější techniky, které zbavují člověka psychického napětí, stresů a otevírají schopnost tvořit, vyjadřovat se a projevovat své potřeby. Moderní člověk je pod chronickým tlakem mysli, intelektu a mentální činnosti. Mysl soudobého člověka je tak přetížená, že dávno ztratila svoji věčnost. Meditace podporuje a pomáhá znovuobjevovat spontánnost, schopnost objevovat nové věci a naplno je prožívat jako malé dítě. Budeme si hrát.


Umění se prosadit

Meditace Umění se prosadit odstraňuje strach z existenční nejistoty, podporuje schopnost se prosadit pomocí psychické síly Vnitřní muž a rovněž aktivací psychické síly Vnitřní žena. Meditace zprostředkovává zkušenost, že je dobré se nenechat odradit vlastními chybami a počítat s nimi jako s přirozenou součástí sebe sama . Prosazení sebe sama pak není nic proti člověku a naopak je to nutná součást života. Vše, co se má objevit a co má být stvořeno, potřebuje pozornost a své místo na slunci.

Laskavé sebepřijetí

Meditace Laskavé sebepřijetí otevírá nejdůležitější vztah člověka a tím je vtah k sobě samému. Obzvláště důležité je to nejen pro soudobou ženu, která je orientovaná na vztahy. To samé platí i pro citlivé muže. Partnerský vztah nemůže být nikdy funkční bez lásky člověka k sobě samému. Meditace otevírá schopnost citového vyjádření a přijímání sebe sama. Pomáhá odstraňovat přehnanou pozornost na hodnocení a sebedestruktivní kritiku.


Art Meditation

Art meditation je speciální technika na otevření uměleckého talentu. V každém člověku je přirozený talent k uměleckému vyjádření, které bývá často potlačené výchovou, přehnaným sebehodnocením, posuzováním a zbytečnou kritikou. Meditace otevírá schopnost tvořit bez zničující pozornosti na výsledek.


Chakra dance

Meditace Chakra dance je nádherná taneční meditace, která využívá starší tantrický systém 9 čaker. Čakra je biorezonanční místo na energetickém těle člověka, které je významné pro stav bioenergie těla s dopadem na psychickou stránku. Meditace pomáhá rozvíjet pohybové schopnosti a zároveň působí celostně na Kundalini energii. Pořadí čaker je sestaveno do tzv. energetického kódu člověka, kde je dominantně posílen omlazující efekt. Energetický kód souvisí s DNA a na energetické úrovni meditace může pozitivně ovlivňovat genetické předpoklady člověka.

Imunitní posílení

Meditace Imunitní posílení podporuje  životní sílu a imunitu. Meditace je vhodná jako prevence nebo dlouhodobý lék k chronickým nemocem. Odstraňuje zatěžující psychické kódy, ulehčuje tkáním od psychického a emocionálního napětí. Pomáhá potlačit nedůvěru člověka k léčení a k sebe léčebným schopnostem organismu.


Devavani

Devavani je nádherná jemná meditace, která zvědomuje náš vnitřní dětský svět a podporuje schopnost se vyjadřovat a tvořit. Meditace je zvlášťě huboká, když se dělá před usnutím. Může se dělat jako meditace pro jednotlivce i pro páry. Jako partnerská technika je výbornou zkušeností, která rozvíjí citový život. Meditace vytváří vnitřní stav, kdy se člověk otevírá novým věcem. Jejím opakováním a praktikováním narůstá a rozvíjí se umělecký talent, schopnost řešit problémy novým způsobem, objevuje se umění inovace.


No Mind Meditation

Je to jedna z nejdůležitějších meditací vhodných pro západního člověka. Uvolňuje psychické napětí a osvobozuje mysl od přetížení a nadbytečného stresu. Deprogramuje nadbytečné myšlenkové struktury, které jsou zvláště formované reakcí na strach v jeho nejrůznějších formách. Meditace uvolňuje psychiku a spojuje hlavu s tělem. Je zvlášťe užitečná pro manažery, řídící pracovníky a pro lidi s velkou psychickou zátěží a zodpovědností. Meditace rozbíjí automaismy, otevírá lidské emoce a podporuje schopnost prožívání. Prožívání je důležité pro aktivní psychický odpočinek a pro schopnost se uvolnit a relaxovat.


NOVĚ budou meditace Mohendžodáro ve čtvrtek dle rozvrhu níže.

(změna data vyhrazena)

Začínáme vždy od 18.30-20.30 hod,

cena 400 Kč/2 hodiny

v komunitním centru BLÍZKO SEBE, K Dolům 1973/38, Praha 4 Modřany.


Časový harmonogram:

17.2.2022   Meditace Imunitní posílení

10.3.2022   Meditace Umění se prosadit

31.3.2022    Meditace Malý blázen

28.4.2022   Meditace No mind meditation

5.5.2022   Meditace Chakra dance


Kontaktní formulář